• "Przyszłość należy do wyobraźni."

  - Albert Einstein

   
 • "Nie możemy kochać domu, który nie ma swego oblicza i w którym kroki są pozbawione sensu"

  - Antoine de Saint - Exupéry

   
 • "Mój dom, moją twierdzą"

  - Autor nieznany

   
 • "Żona uczciwa ozdobą mężowi I najpewniejszą podpora domowi."

  - Jan Kochanowski

   
 • "Być szczęśliwym w domu to najważniejszy warunek dobrego życia"

   
 

Przyczyny rosnącej popularności hal stalowych

Budynki mieszkalne ciągle jeszcze powstają przede wszystkim dzięki wykorzystaniu cegły jako wiodącego materiału budowlanego. Budownictwo przemysłowe odchodzi jednak od tego rozwiązania. Poszukując coraz bardziej wydajnych, przystępnych cenowo i efektownych materiałów budowlanych coraz częściej zwraca się ku stali i szkłu, wiele wskazuje przy tym na to, że mówimy o tendencji, która będzie się utrzymywała zataczając coraz szersze kręgi. Nie zaszkodzi zatem, jeśli zadamy sobie pytanie o to, na czym polega tajemnica sukcesu hal stalowych.

Na pierwszy plan wysuwa się dostępność stali, która jest materiałem nie tylko relatywnie tanim, ale i coraz mniej wadliwym. Jeszcze kilka lat temu budowanie hal stalowych budziło kontrowersje ze względu na to, że uważano je za nieodporne na działanie ognia i korozji. Dziś problem ten staje się coraz mniej palący, okazuje się bowiem, że w sprzedaży dostępna jest stal nierdzewna, która, choć droższa od tradycyjnej, gwarantuje wyższą jakość i odporność.

Okazuje się jednak, że nie jest to jedyny argument przemawiający za tym, aby inwestować w konstrukcje stalowe, wcale nie mniejsze znaczenie ma bowiem to, że hale wykonane ze stali mogą powstawać szybciej niż te, które mają źródło swojego pochodzenia w innych materiałach budowlanych. Charakteryzuje je zresztą nowoczesny i wyjątkowo atrakcyjny wizualnie wygląd, trudno zatem dziwić się, że najbardziej prestiżowe budynki w polskich miastach powstają właśnie dzięki wykorzystaniu stali i szkła.