• "Przyszłość należy do wyobraźni."

  - Albert Einstein

   
 • "Nie możemy kochać domu, który nie ma swego oblicza i w którym kroki są pozbawione sensu"

  - Antoine de Saint - Exupéry

   
 • "Mój dom, moją twierdzą"

  - Autor nieznany

   
 • "Żona uczciwa ozdobą mężowi I najpewniejszą podpora domowi."

  - Jan Kochanowski

   
 • "Być szczęśliwym w domu to najważniejszy warunek dobrego życia"

   
 

Kominiarz jest niezbędny

Zawód kominiarza od zawsze był wyróżnianym na naszym rynku. Jednakże spoglądając na jego czynności obiektywnie, można stwierdzić, że kominiarze od zawsze byli i na zawsze pozostaną, ponieważ to oni zajmują się czyszczeniem komina. Czyli jak można powiedzieć używając przenośni, to oni dbają o płuca naszych domów.

Ponieważ kominiarze nie odwiedzają nas tylko w okresie grzewczym, ale przede wszystkim w swoich czynnościach mają wyznaczone terminowe odwiedziny podczas których sprawdzają, w jakiej formie jest konkretny komin, a co za tym idzie w razie potrzeby czyszczą go. Wielu może wydawać się, że takie czyszczenie komina nie wiele pomoże. Jednakże prawda jest nieco inna, ponieważ niedopilnowanie czystości komina może być przyczyną wielu wypadków. Wypadków, które to, w co po niektórych sytuacjach mogą być nawet zagrożeniem dla życia.

Zatkany komin, wiąże się z brakiem przepływu, pozwalającego na odprowadzenie dymy generującego się w piecach. Tym samym dym ulatnia się w każdy inny możliwy otwór, a co za tym idzie przedostaje się nawet do pomieszczeń mieszkalnych, w których to przebywają ludzie. Gdy sytuacja ta wydarzy się nocą, możemy się zatruć śmiertelnie tym dymem. Jeśli zaś w dzień jesteśmy w stanie zareagować, mianowicie pootwierać okna przewietrzyć, a co najważniejsze wezwać kominiarza.

Innym z przypadków niezadbania i nasze kominy, może być zapalenie się sadzy w niej zebranej, co również w sytuacji zbyt późnej reakcji doprowadzić do wielu tragicznych konsekwencji. Dlatego też, jeśli nie przez cały rok, to przynajmniej w okresach grzewczych wezwijmy kominiarza i poprośmy i wyczyszczenie komina, gdyż nawet tak wedle nas nieistotne działania może, przynieść spore szkody a co za tym idzie niestety po dokonanym fakcie, dać nam do zrozumienia, że błąd pojawił się tylko po naszej stronie.